دسته‌بندی نشده

10 عدد از بهترین تکنیک‌های جادو جوجوتسو کایزن که هنوز انمیه‌اش ساخته نشده

10 عدد از بهترین تکنیک‌های جادو جوجوتسو کایزن که هنوز در انمیه‌اش ساخته نشده

یکی از هیجان‌انگیزترین سریال‌ها در چشم‌انداز مدرن شونن، جوجوتسو کایزن است که معمولاً به دلیل نبردهای انفجاری، پرتنش و سیستم جادویی مبتکرانه‌ای که آنها را ممکن می‌سازد ستایش می‌شود. جادوگران در جوجوتسو کایزن از انرژی نفرین شده استفاده می‌کنند، یک منبع انرژی طبیعی که توسط احساسات منفی افراد ایجاد می‌شود. تا آن را به اشیاء، سلاح ها، و معمولاً تکنیک‌های مختلف تزریق کنند. از مهارت‌های پشتیبانی مانند تکنیک درمان معکوس نفرین‌شده گرفته تا به دام انداختن و توانایی‌های محافظتی مانند تکنیک‌های مختلف مانع، جادوگری می‌تواند اشکال مختلفی در جوجوتسو داشته باشد که آن را به یک سیستم قدرت جذاب تبدیل می‌کند.

با این حال، هیجان‌انگیزترین شکل جادو در این سری باید تکنیک‌های ذاتی منحصر به فرد هر جادوگر قدرتمند باشد. تاکنون، این انیمه تکنیک‌های نفرین‌شده باورنکردنی زیادی را به نمایش گذاشته است که ترکیب فوق‌العاده Limitless و Six Eyes Gojo، سخنان نفرین‌شده همه‌کاره Inumaki، و Idle Transfiguration خارق‌العاده Mahito از جالب‌ترین مهارت‌های مجموعه هستند. با این وجود، بسیاری از باورنکردنی‌ترین تکنیک‌های نفرین‌شده جوجوتسو کایزن هنوز در این انیمه عرضه نشده‌اند.

برای خرید مانگا فوق‌العاده جوجوتسو کایزن روی این متن کلیک کنید

10 – ایجاد مجدد قراردادی “ستاره رجی” به کاربر خود یک آرسنال نامحدود می‌دهد

 • چپتر مانگا : 168
 • نبرد : مگومی فوشیگورو و ستاره رجی

با وجود اینکه یک آنتاگونیست نسبتاً جزئی در آرک بازی Culling است، جادوگر تجسم یافته “ستاره رجی” با تکنیک عجیب خود تأثیر زیادی بر طرفداران گذاشت. رجی متواضع و با اعتماد به نفس بیش از حد، یک تکنیک تراکنشی برای مطابقت با نگرش خود دارد “بازآفرینی قراردادی”. این قدرت به رجی اجازه می دهد تا اشیاء و مفاهیم را با استفاده از قراردادهایی مانند رسیدها آشکار کند و آنها را با انرژی نفرین شده خاموش کند.

پس از آشکار شدن، می توان به اشیا فرمان داد و مانند شیکیگامی به کار برد. از چاقو گرفته تا ماشین تا ایده‌های انتزاعی‌تر مانند درمان آبگرم، تکنیک رجی یکی از همه کاره‌ترین قدرت‌های سری است که فقط با تخیل کاربر و فروشگاه‌های موجود قرارداد محدود می‌شود. متأسفانه، خوانندگان تنها نگاهی کوچک به پتانسیل Contractual Re-Creation در طول مبارزه رجی با مگومی دارند.

 

 صحنه نبرد رجی و مگومی

صحنه نبرد رجی و مگومی

 

9 – خشم ستاره ای یوکی تسوکومو کنترل کامل قدرت خود را به او می‌دهد

 • چپتر مانگا : 205
 • نبرد : یوکی سوکومو و چوسو در مقابل کنجاکو

یوکی تسوکومو که یکی از چهار جادوگر درجه ویژه ثبت شده دوران مدرن محسوب می‌شود. عمداً در مورد توانایی‌ها و تکنیک‌های خود مخفیانه است. با این حال، حتی او تصمیم گرفت برای متوقف کردن کنجاکو دست یاری به قهرمانان بدهد. تکنیک ذاتی که یوکی را به درجه ویژه ای رساند، خشم ستاره ای است، یک قدرت دستکاری انبوه با پتانسیل مخرب بسیار زیاد.

خشم ستاره ای به یوکی اجازه می دهد تا قدرت عملی را به خود یا شیکیگامی‌اش، گارودا اختصاص دهد و به طور تصاعدی قدرت ضربات جادوگر را افزایش دهد. در حالی که یوکی تحت تأثیر حجمی که به خود می‌افزاید، نمی‌رود، حریفانش آن را در هر مشت احساس می‌کنند و حتی اگر یوکی آنها را نگه دارد، می‌توانند از نظر جسمی سنگین شوند. با این حال، توانایی یوکی واقعاً زمانی ارزش ویژه ای پیدا می کند که جرم مجازی او از آستانه خاصی عبور کند و یک سیاهچاله ایجاد کند.

 

نبرد : یوکی سوکومو و چوسو در مقابل کنجاکو

نبرد : یوکی سوکومو و چوسو در مقابل کنجاکو

 

8 – دستکاری آسمان تاکاکو اورو جَو را به زمین بازی او تبدیل می کند

 • چپتر مانگا : 173
 • نبرد : یوتا اتوکوتسو مقابل تاکاکو اورو مقابل دکتر گوری

تاکاکو اورو یکی از جادوگران باستانی که توسط کنجاکو برای شرکت در بازی کشتار تجسم یافت، در زندگی قبلی خود یک قاتل بود و شخصیت وحشی و تشنه به خون او زمانی که در دوران مدرن دوباره متولد شد، ادامه یافت. تکنیک نفرین شده او، دستکاری آسمان، کاملاً با شغل قبلی او کار می کند، زیرا دارای قدرت تهاجمی بسیار زیاد و ویژگی های مخفی کاری مفید است.

با وجود نام ساده اش، دستکاری آسمان یک تکنیک نسبتا غیر متعارف است. این به تاکاکو اجازه می دهد تا سطح آسمان را طوری دستکاری کند که گویی شبیه به یک تکه پارچه است و فضا را برای دیگران ناملموس مخدوش می کند. او همچنین می تواند سطح آسمان را “شکست” و با موج ضربه ای به حریفان آسیب برساند. اگرچه تاکاکو تنها در یک مبارزه با یوتا اوکوتسو شرکت کرده است، تکنیک او به اندازه کافی منحصر به فرد بود که تأثیر ماندگاری از خود به جای گذاشت.

نبرد : یوتا اتوکوتسو مقابل تاکاکو اورو مقابل دکتر گوری

نبرد : یوتا اتوکوتسو مقابل تاکاکو اورو مقابل دکتر گوری

 

7 – کپی یوتا اوکوتسو به او اجازه می دهد از قدرت های هر کسی استفاده کند

 • چپتر مانگا : در جوجوتسو کایزن 0 آمده
 • نبرد : یوتا اتوکوتسو مقابل لاک سیاه، یوتا اوتسوکوتسو در مقابل. سوکوونا

در حالی که تماشاگران انیمه برخی از قدرت های یوتا اوکوتسو را در فیلم Jujutsu Kaisen 0 دیده اند، تکنیک واقعی او تا مدت ها بعد به درستی توضیح و نشان داده نشده است. یوتا یک جادوگر درجه ویژه که تصور می شود می تواند از Satoru Gojo پیشی بگیرد، به توانایی های یک روح نفرین شده”Rika” در نبرد تکیه می کند. روحی با انرژی نفرین شده بی‌اندازه، ریکا به روش‌های مختلف به یوتا کمک می‌کند، از نگهداری سلاح‌های نفرین‌شده تا استفاده از قدرت بدنی‌اش در نبرد.

با این حال، پیشرفته ترین تکنیک ریکا کپی است، یک قدرت فوق العاده همه کاره و مفید که به یوتا اجازه می دهد تکنیک های ذاتی دیگران را بازتولید کند. خارج از محدودیت زمانی پنج دقیقه ای استفاده فعال، این تکنیک یک توانایی تقریباً شکست ناپذیر است. مهارت هایی که او می تواند تکرار کند می تواند حتی به اندازه تکنیک تعویض بدن کنجاکو یا گوجو بینهایت قوی باشد.

نبرد : یوتا اتوکوتسو مقابل لاک سیاه، یوتا اوتسوکوتسو در مقابل. سوکوونا

نبرد : یوتا اتوکوتسو مقابل لاک سیاه، یوتا اوتسوکوتسو در مقابل. سوکوونا

6 – قاضی هیرومی هیگوروما می تواند قدرت هر جادوگری را سلب کند

 • چپتر مانگا : 159
 • نبرد : هیرومی نیچیشا در مقابل کوجو ابوروتوکی، هیرومی نیچیشا در مقابل شوکوونا

هیتومی هیگوروما که یک وکیل سابق با حس عدالت است، وقتی وارد بازی Culling شد، با یک تکنیک بسیار مناسب بیدار شد. جادوگری او به استفاده از شیکیگامی، قاضی متکی است – با این حال، روشی که هیگوروما می تواند از توانایی خود استفاده کند با سایر شیکیگامی ها، کاربرانی مانند مگومی یا یوکی متفاوت است. تکنیک هیگوروما به طور ذاتی با گسترش دامنه او، مجازات مرگبار، گره خورده است، که رقیب او را با هیگوروما به عنوان دادستان محاکمه می کند.

اگر متهم مجرم شناخته شود، ممکن است با مجازات‌هایی با شدت‌های متفاوت روبرو شود، از جمله تکنیک‌های نفرین‌شده مصادره و مجازات اعدام از طریق شمشیر اعدامی. از میان تمام تکنیک‌های نفرین‌شده در جوجوتسو، هیگوروما با وجود ماهیت غیرخشونت‌آمیزش، مسلماً غیرعادی‌ترین و پرتنش‌ترین تکنیک برای تماشا در عمل است.

نبرد : هیرومی نیچیشا در مقابل کوجو ابوروتوکی

نبرد : هیرومی نیچیشا در مقابل کوجو ابوروتوکی

 

5 – قرار عشق کیرارا هوشی ، از پیچیدگی تکنیک به عنوان امتیاز استفاده می‌کند

 • چپتر مانگا : 154
 • نبرد : مگومی فوشیگورو و پاندا در مقابل کیرارا هوشی

به عنوان یک سیستم قدرت، انرژی نفرین شده امکان وجود توانایی‌های مستقیم قدرت محور و مهارت‌های مفهومی و پیچیده‌تر را فراهم می‌کند که علیرغم پیچیدگی‌هایشان، برخی خلاقانه‌ترین مبارزات سری را ایجاد می‌کنند. قرار عشق کیرارا هوشی یکی از این تکنیک‌هاست. با استفاده از موتیف صورت فلکی صلیب جنوبی، تکنیک آنها جادوگران و اجرام را با یکی از پنج ستاره در خوشه مشخص می کند.

سپس از نزدیک شدن اهداف علامت گذاری شده به یکدیگر در خارج از یک تراز مشخص جلوگیری می شود تا مبادا به سمت اجسامی با علامت ستاره یکسان کشیده شوند. یک تکنیک دشوار برای درک، ملاقات عشق، کمبود پتانسیل جنگی خود را با منحرف کردن حریفان جبران می‌کند، و در نتیجه مبارزه کیرارا با مگومی و پاندا یک حس معمایی متمایز در آن ایجاد می‌کند.

نبرد : مگومی فوشیگورو و پاندا در مقابل کیرارا هوشی

نبرد : مگومی فوشیگورو و پاندا در مقابل کیرارا هوشی

 

4 – تکنیک خاموش کردن فرشته می تواند به طور بالقوه به هر نفرینی پایان دهد

 • چپتر مانگا : 213
 • نبرد :هانا کروز مقابل سوکوونا

جادوگر باستانی فرشته که در بدن هانا کوروسو تجسم یافته است، رابطه ای عجیب و سودمند با میزبان خود برقرار می کند. به این ترتیب، فرشته به هانا اجازه دسترسی به توانایی باورنکردنی خود – تکنیک خاموش کردن را داد. هدف نهایی فرشته در بازی Culling حذف همه جادوگران دیگر از جمله سوکونا بود – و تکنیک خاموش کردن ممکن است یکی از معدود مهارت هایی باشد که واقعاً قادر به دستیابی به آن هدف است.

Technique Extinguishment و شکل نهایی آن، Jacob’s Ladder، قادر است تمام انرژی نفرین شده را که شامل تمرین ارواح نفرین شده، از بین بردن موانع و از بین بردن اشیای نفرین شده است، از بین ببرد. یک تکنیک فوق‌العاده قدرتمند، توانایی فرشته با تمام ظرفیت مورد استفاده قرار نگرفت، زیرا هانا توسط سوکونا به شدت مجروح شد و نمی‌توانست به مبارزه در Shinjuku Showdown ادامه دهد.

نبرد :هانا کروز مقابل سوکوونا

نبرد :هانا کروز مقابل سوکوونا

 

‌3 – کمدین فومیهیکو تاکابا ممکن است قدرتمندترین تکنیک جی جی کی باشد

 • چپتر مانگا : 168
 • نبرد : فومیهیکو تاکابا مقابل ایوری هازنوکی، فومیهیکو تاکابا در مقابل کانجاکو

کمدین که در درون یک طنزپرداز شکست خورده، فومیهیکو تاکابا، بیدار شده است. اغلب توسط طرفداران به عنوان شوخی یک تکنیک در نظر گرفته می شود. با این حال، پتانسیل محض آن را نمی توان انکار کرد، زیرا توانایی تاکابا این قدرت را دارد که خود واقعیت را بی حد و حصر تغییر دهد. کمدین یک تکنیک نفرین شده است که هر چیزی را که تاکابا خنده دار می‌بیند در وجود خود نشان می‌دهد، مهم نیست که شوخی چقدر باورنکردنی یا مضحک باشد.

خوشبختانه برای مخالفان تاکابا، جادوگر آماتور خودش تکنیک او را کاملاً درک نمی کند و قدرت مخرب کمدین را محدود می کند. با این حال، استفاده غریزی تاکابا از کمدین همچنان کافی بود تا جادوگری قدرتمندی مانند کنجاکو را مغلوب کند و تاکابا جادوگر جاودانه را در یکی از خنده دارترین نبردهای جوجوتسو شکست داد.

نبرد : فومیهیکو تاکابا مقابل ایوری هازنوکی

نبرد : فومیهیکو تاکابا مقابل ایوری هازنوکی

 

2 – انتقال فضایی Ui Ui یک مهارت پشتیبانی غیرمنتظره مفید است

 • چپتر مانگا : 261
 • نبرد : جادوگران جوجوتسو در مقابل سوکونا

به محض معرفی او در کمان حادثه شیبویا، برادر کوچکتر می می “Ui Ui” چندان متمایز نشد و بیشتر به عنوان حامی نامحسوس خواهرش عمل کرد. با این حال، Shinjuku Showdown Arc واقعاً نشان داد که تکنیک Ui Ui چقدر می‌تواند در موقعیت‌های مرگ یا زندگی ضروری باشد. انتقال فضایی پسر به او اجازه می دهد تا خود و دیگران را به مکان های مشخص شده از راه دور منتقل کند.

در طول مبارزه سوکونا، تکنیک Ui Ui در بیرون آوردن جادوگران مجروح از میدان جنگ بسیار مهم بود و جان بسیاری را در این فرآیند نجات داد. با این حال، انتقال فضایی همچنین قدرت دیگری برای تغییر روح افراد دارد که اساساً منجر به تملک متقابل می شود. یک توانایی عملی غیرمنتظره، انتقال فضایی معلوم شد که در حین نبرد سوکونا، خال قهرمانان در سوراخ است.

نبرد : جادوگران جوجوتسو در مقابل سوکونا

نبرد : جادوگران جوجوتسو در مقابل سوکونا

 

1 – قطار خصوصی عشق خالص کینجی هاکاری به طرز خنده‌داری پیچیده و در عین حال بی‌پایان قدرتمند است

 • چپتر مانگا : 182
 • نبرد : کینجی هاکاری در مقابل چارلز برنارد

کینجی هاکاری، قهرمان مورد علاقه طرفداران که هنوز در انیمه ظاهر نشده است، به دلیل تکنیک نفرین شده جذاب خود، قطار عشق خالص خصوصی، عشق خوانندگان را به دست آورد. هاکاری، مردی با اشتیاق شدید، دارای یک گسترش دامنه با مضمون پاچینکو به نام Idle Death Gamble است که حریف خود را مجبور می کند در یک بازی مرگبار شانس شرکت کند. Idle Death Gamble که در قوانین خود بسیار پیچیده است، هاکاری را ملزم می کند که در یک بازی پاچینکو الهام گرفته از مانگای شوجو، یک جکپات به دست آورد.

علیرغم داشتن شانس 1/239 برای انجام این کار، هاکاری به طور مداوم شانس مضحک خود را هنگام گسترش دامنه خود نشان می دهد. با زدن جکپات، هاکاری به مدت چهار دقیقه و یازده ثانیه جاودانه می شود. توانایی هاکاری که شدیداً در عین حال طنزآمیز است، یکی از خلاقانه‌ترین توانایی‌های جوجوتسو است و طرفداران نمی‌توانند منتظر دیدن آن در فصول انیمه آینده باشند.

نبرد : کینجی هاکاری در مقابل چارلز برنارد

نبرد : کینجی هاکاری در مقابل چارلز برنارد

 

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید

منبع : CBR

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *