دسته‌بندی نشده

10 مانگا پر فروش سال 2024

ده مانگا برتر سال 2024

پرفروش ترین مانگای سال با پایان یافتن نیمه اول سال 2024 تاکنون مشخص شده است. اگرچه ممکن است خیلی چیزها تا پایان سال تغییر کند. اما در حال حاضر آمار یک همچین چیزی است :

مانند بسیاری از سال ها، برخی از موارد جدید و غیرمنتظره اضافه شده‌اند، برخی کهنه سربازان قدیمی، و برخی که به دلیل انیمه‌های خود به اوج خود رسیده‌اند.

امسال بسیار جالب است. زیرا طرفداران جواهرات پنهانی را کشف کرده اند که غول هایی مانند One Piece و My Hero Academia را از سلطنت خلع کرده‌اند.

 

10 – My Hero Academia داره از دور خارج میشه

  • فروش : 1.26میلیون نسخه
My Hero Academia

My Hero Academia

My Hero Academia یک پتانسیل عظیم دارد و یکی از پرفروش ترین مانگا ها برای چندین سال متوالی بوده است. جالب اینجاست که این مجموعه تاکنون تنها یک جلد منتشر کرده است که این شاهکار را بیش از پیش جذاب کرده است. با نزدیک شدن به پایان جنگ نهایی و پایان یافتن My Hero Academia در سال جاری، این سریال همچنین دهمین سالگرد خود را در ماه جولای جشن می‌گیرد که یک دهه تاثیرگذار را نشان می دهد.

 

9 –  Mashle یکی از بهترین انیمه های سال بود

  • فروش : 1.27 میلیون نسخه
Mashle

Mashle

اولین نمایش فصل 2 Mashle: Magic and Muscles موفقیت به همراه داشت و این سریال اخیراً ساخت قسمت سوم آن شروع شده است. با این حال، چیزی که واقعاً انیمه را محبوب کرد، آهنگ آغازین فوق العاده جذاب «Bling-Bang-Bang-Born» از Creepy Nuts بود که میلیون ها ویدیو با استفاده از صدا ساخته شد. این منجر به افزایش فروش مانگا های دیجیتالی تا ده برابر شد و بسیاری از مردم به اقتباس انیمه علاقه‌مند شدند.

 

8 – Kingdom به صعود ادامه می‌دهد

  • فروش : 1.6 میلیون نسخه
Kingdom

Kingdom

شاهکار تاریخی یاسوهیسا هارا یکی از طولانی‌ترین سریال‌های مانگا است و مدت‌هاست که هیچ افتی نداشته است. این یکی از معدود سریال هایی است که تیراژ آن از صد میلیون نسخه گذشته است.

 

7 – Spy X Family یک موفقیت بی‌نظیر را شاهد بود

  • فروش : 1.6 میلیون نسخه
Spy X Family

Spy X Family

Spy X Family تا کنون سال خوبی را پشت سر گذاشته است، با فیلم Spy X Family Code: White یک موفقیت مالی. بازی دوم نیز در دسامبر 2023 به پایان رسید، و این قطعا به مانگا کمک کرد تا جایگاهی در بین 10 بازی برتر کسب کند. بازی با عنوان SPYXANYA: Operation Memories در 28 ژوئن بر روی تمامی کنسول‌های اصلی منتشر خواهد شد که محبوبیت فرنچایز را بیش از پیش می‌کند. با وجود چیزهای بیشتر از این مجموعه، Spy X Family ثابت کرده است که هم برای کودکان، هم برای بزرگسالان و هم برای هر کسی که از یک کمدی پر اکشن استقبال می کند، لذت بخش است.

 

6 – Haikyuu!! سال‌ها پس از اتمام ، برگشت

  • فروش : 1.86 میلیون نسخه
Haikyuu!!

Haikyuu!!

درست بعد اینکه مانگای اسلم دانک در سال گذشته به دلیل فیلم Haikyuu شاهد افزایش فروش باورنکردنی بود!! محبوبیت خود را به دلیل اکران در سینما افزایش داد. طرفداران بیش از چهار سال منتظر دنباله بودند و پایان مانگای محبوب به شکل فیلم اقتباس شد. با در راه بودن قسمت دوم فیلم به احتمال زیاد هایکیو!! موقعیت خود را تا پایان سال و حتی در سال 2025 حفظ خواهد کرد.

 

5 – Blue Lock همچنان قوی است

  • فروش : 2.14 میلیون نسخه
Blue Lock

Blue Lock

مانگای پرفروش 2023 “Blue Lock” تا حدودی به دلیل اکران فیلم ناگی قسمت Blue Lock، شتاب خود را حفظ کرده است. این مانگا در سال گذشته با خلع ید از One Piece و اولین سریال غیر شونن جامپ که در 20 سال گذشته رتبه اول را کسب کرد، کاری غیرممکن را انجام داد و آن را به یک دستاورد تاریخی تبدیل کرد.

 

4 – One Piece که نیازی به معرفی هم ندارد

  • فروش : 2.18 میلیون
One Piece

One Piece

در رتبه بندی های پرفروش کهنه کار است و تا اینجای کار خوب عمل کرده است. The Egghead Arc چیزی کم از تعلیق و هیجان انگیز نبوده است و بزرگترین معماهای سری بالاخره حل شده است. هر هفته چیزهای هیجان انگیزی برای طرفداران دارد که باعث می شود بیست سال سریال ارزش آن را داشته باشد. با توجه به اینکه خدمه کلاه حصیری اکنون به سمت الباف می روند، مانگای One Piece به خوبی در آخرین حماسه خود قرار دارد و طرفداران قطعاً نمی خواهند آن را از دست بدهند.

 

3 – Apothecary Diaries غیرمنتظره عمل کرد

  • فروش : 3.7 میلیون نسخه
Apothecary Diaries

Apothecary Diaries

خاطرات داروخانه افزوده جدیدی به این لیست است و موفقیت لایت نوول و مانگا مدیون انیمه باورنکردنی است که در سال 2023 پخش شد. و انیمه بلافاصله برای فصل دوم اعلام شد. به تصویر کشیدن سریال از سیاست و مضامین تیره تر آن را منحصر به فردتر می کند.

 

2 – Frieren بسیار انفجاری اوجا گرفت

  • فروش : 4.3میلیون نسخه
Frieren

Frieren

قبل از سال 2023 Frieren: Beyond Journey’s End  نسخه های زیادی می فروخت و به طور مداوم بدون داشتن انیمه در رتبه خوبی قرار می گرفت. با این حال، شاهکار یک انیمه با حسن نیت استودیو Madhouse توجه مانگا را به خود جلب کرد که در مدت 6 ماه از 10 میلیون نسخه به بیش از 20 میلیون رسید.

 

1 – Jujutsu Kaisen سلطنت می‌کند

  • فروش : 4.6 میلیون نسخه
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen یکی از موفق ترین سری های انیمه اخیر باقی مانده است، و قوس فعلی چیزی کم از هیجان انگیز نبوده است. با پیچ و تاب ها، تکنیک های جدید، پیشرفت های تکان دهنده، و اقدامات غم انگیز، مانگا همچنان به اثبات اینکه چرا شایسته است در اوج باشد، ادامه می دهد. این انیمه در آستانه رسیدن به مرز ۱۰۰ میلیون نسخه است که به احتمال زیاد قبل از پایان آن انجام خواهد داد، با توجه به اینکه انیمه هنوز ادامه دارد.

 

امیدوارم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید

منبع : Screen Rant

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *